Po spotkaniu członków i sympatyków SKŚ

W spotkaniu, które odbyło się w formie online 14.02.2024 wzięło udział ponad 50 koleżanek i kolegów z całej Polski. Kilkanaście osób zabrało głos, a prawie wszyscy byli aktywni na czacie. Rozmawialiśmy około 1,5 godziny, przedstawiając swoją sytuację, wymieniając opinie i pomysły na temat naszych przyszłych działań, dzięki czemu udało się nam też trochę wzajemnie poznać.

Wszystkim nam bardzo spodobała się akcja graficznej promocji stowarzyszenia #dOCEŃto na Facebooku i Instagramie. Prosimy, żebyśmy ją nadal lajkowali, nagłaśniali i podawali dalej. Jednym z twórczych pomysłów była propozycja, abyśmy jako katecheci zbierali opinię wśród swoich uczniów: Dlaczego lubią religię w szkole? tworzyli z nich kolaże i wrzucali na swoje komunikatory lub przesyłali je na kontakt@katecheci.org, a my opracujemy i dodamy grafikę.

Powołaliśmy też spośród siebie pierwszych koordynatorów w diecezjach, którzy będą informować o naszej działalności wydziały katechetyczne i docierać do niebędących na komunikatorach internetowych koleżanek i kolegów uczących religii, by zachęcać ich do przystąpienia do Stowarzyszenia.

Tych z was, którzy już tutaj z nami są, prosimy o składanie deklaracji przystąpienia do SKŚ, gdyż chcemy już jako znaczna grupa katechetów spotkać się wkrótce z księżmi biskupami, by porozmawiać o naszej sytuacji i wystosować pismo do MEN, by umówić się na rozmowy w sprawach nas dotyczących.

Procedura przystąpienia do SKŚ jest bardzo prosta:

  1. Trzeba wejść na stronę katecheci.org.
  2. Pobrać Deklarację Członkowską na swój komputer, wydrukować ją i wypełnić, podpisując w dwóch miejscach.
  3. Zeskanować swoją deklarację i wysłać na adres: kontakt@katecheci.org lub wysłać listem na adres Stowarzyszenia: Ul. Książąt Mazowieckich 5/6, 01-990 Warszawa.
  4. Po kilku dniach w ciągu, których zarząd formalnie zatwierdzi wasze członkostwo, na stronie swojego banku trzeba ustawić stały przelew w wysokości 5 zł/miesięcznie na konto Stowarzyszenia Katechetów Świeckich: 43 2530 0008 2022 1080 4726 0001, by w ten sposób zacząć płacić składki.

Wkrótce utworzymy grupę na FB wyłącznie dla członków, ponieważ tylko członkowie podejmują odpowiedzialność za kierunki działania Stowarzyszenia i oni mają prawo głosu na Walnym Zgromadzeniu SKŚ. 

Dariusz Kwiecień – członek Zarządu SKŚ